Değerli Velimiz.

Çözüm ailesi olarak  bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz. Kendi kültür perspektifimizden hareketle dünyaya esin kaynağı olacak okulumuz eğitim-öğretime başlamıştır. Okulumuzda tüm süreçler titizlikle düşünülerek tasarlanmıştır. Hepimizin kıvanç duyacağı bir okulu ülkemize kazandırmanın mutluluğu içindeyiz.

Okulumuzda akademik başarı, yabancı dil, sanat, spor ve kültürel yetkinlik, erdemler eğitimi ve rehberlik anlamına gelen AYSER; araştırma ve sürekli inovasyonu temel alan STEAM, robotik, kodlama ve maker-çocuk etkinliklerini içeren ASIM ve eski Türkçede akıllı çocuk anlamında olan EÇE, okulumuza özgü erken çocukluk eğitimi modeli olarak hayata geçirilmiştir. Öğrencilerin mutlu bireyler olarak öğrenmesini ve gelişimini destekleyecek çok yönlü mekanlar ve öğretim ortamları hazırlanmıştır. Sizlerden beklentimiz anne-baba rolünü etkin bir şekilde oynayarak bizlerle iş birliği ve dayanışma içinde olmanızdır.

İnsan hayatında hiçbir öğe anne ve babanın yerini alamaz. Bunun farkında olarak sizlerle iş birliği yaparak çocuklarımıza öğretmenlik yapmak istiyoruz. Sizlerin de bizim profesyonelliğimize ve öğretmenlik işini en iyi şekilde yapabileceğimize güvenmenizi ve inanmanızı bekliyoruz. Çocuklarımızın öğrenme ve gelişimlerini izleme ve değerlendirme faaliyetlerinde sizlerle açık iş birliği yapmak istiyoruz. Okulumuzun ödev, rehberlik, kulüp çalışmaları, vb. alanlardaki faaliyetlerini sizlerle paylaşacağız. Okulun ilk günlerinde öğrencilerimizin okula daha iyi uyum sağlamaları için bazı hatırlatmalarımız olacaktır:

  1. Öğrencilerimizin okul sınırları içinde telefon kullanması pedagojik süreçler açısından faydalı bulunmamaktadır. Öğrencilerimizin okula telefon getirmemeleri tercihimizdir. Ancak telefon getirmeleri durumunda girişte telefonlar toplanacak, okul bitiminde teslim edilecektir.
  2. Okulumuzun ödev politikası daha detaylı olarak ileride sizlerle paylaşılacaktır. Öğrencilerimizin verilen ödevleri kendilerinin yapmalarını sağlayınız. Bu, onların gelişimi ve erdemler eğitimimiz açısından da oldukça önemlidir.
  3. Öğrencilerimizin ders ve etkinliklere tam ve zamanında katılması önemli görülmektedir. Bu nedenle çocuklarımızın okula ve etkinliklere tam ve zamanında katılımında sizlerin de desteğini bekliyoruz.
  4. Öğrencilerin evde öğrenme alışkanlık ve disiplini geliştirmesi de başarı açısından kaçınılmazdır. Bu nedenle, öğrencilerin okul dışında da öğrenme ve gelişimlerini destekleyecek sosyal ve kültürel fırsatlar sağlamanız faydalı olacaktır.

Çözüm Koleji olarak öğrencilerimizin çalışkan, öz güvenli, zarif, üretken ve mutlu bireyler olarak yetişmeleri amacıyla çıktığımız bu yolda yeni eğitim-öğretim yılımızın çocuklarımıza, sizlere, okulumuza ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Saygılarımızla.

Ahmet AKÇA

Çözüm Okulları Genel Müdürü